Studieaanbod en lessentabel
De focus van ons onderwijsconcept ligt op 2 terreinen:
- Brede basisvorming: de leerling ontwikkelt zich verder in het verwerven van de Europese sleutelcompetenties.
- Doelgerichte oriëntering: de leerling kiest een studierichting in de 2de graad volgens zijn/haar talent, interesse en abstractieniveau.
Brede basisvorming
1e jaar
2e jaar
Basisvakken
Nederlands
4
4
Moderne vreemde talen
Frans
3
3
Engels
2
1
Wiskunde
4
4
Verrijkende vakken
Artistieke vorming
Muziek
1
1
Beeld
1
1
Lichamelijke opvoeding
2
2
Mens- en samenleving / economie
2
1
Godsdienst
2
2
Mens- en milieuvakken
Wetenschappen en techniek
Aardrijkskunde
2
1
Natuurwetenschappen
2
1
Techniek
2
2
Geschiedenis
1
2
Totaal aantal lesuren per week
28
25
De basisvorming wordt zoveel als mogelijk op maat van de leerling georganiseerd. Een leerling die de doelstellingen van een bepaald onderdeel van een vak reeds gerealiseerd heeft, krijgt de kans om bijkomende competenties te verwerven via verbreding:
- Chinees
- Spaans
- programmeren
- webdesign
- computertechniek
- gitaar
- Start-to-sew (naaiatelier)
Een leerling die leerachterstand heeft opgelopen wordt extra ondersteund om op die manier weer zo snel mogelijk aan te sluiten bij het lopende leerproces. Dit gebeurt via remediëring.
Doelgerichte oriëntering via projectwerking
Opmerkingen:
* Een leerling die klassieke talen en cultuur kiest, kiest dit voor een volledig schooljaar en dit vanaf het 1ste jaar.
** Een leerling die Grieks kiest, kan dit enkel wanneer hij/zij in het 1ste jaar het project "Klassieke talen en cultuur" heeft gekozen, én dit verderzet in het 2de jaar.
*** Deze minor kan niet gekozen worden in combinatie met de major "STEM - wetenschappen"
**** Deze minor kan niet gekozen worden in combinatie met de major "Economie en organisatie"
Keuze 1ste jaar
Kies 2 van de onderstaande verkennende projecten voor 4 lesuren per week.
Elk verkennend project duurt 15 lesweken.
Keuze 2de jaar
Kies 1 van de onderstaande Majors voor 5 lesuren per week.
Elke major duurt een volledig schooljaar.
Kies ook 1 van de onderstaande Minors voor een volledig schooljaar, voor 2 lesuren per week.